czw.. lip 25th, 2024

Czy stać cię na własną saunę?

Nie musisz być super bogaty, by korzystać z osobistej sauny. Wbrew pozorom zakup łaźni parowej nie jest związany z ogromnymi kosztami i nie jest związany z posiadaniem ogromnej, nadprogramowej powierzchni w lokalu lub na posesji Na własną saunę może pozwolić sobie właściwie każdy, komu zależy na jednej z wielu jej prozdrowotnych zalet. Co należy mieć na celowniku, zamawiając swoją saunę? Co pewne jeszcze przed samą inwestycją: najwłaściwszy do tego miejsca okaże sę ręcznik 140×70!

Najważniejsze sprawy przed uruchomieniem sauny

Zanim kupisz saunę…

Jak wybrać dobrą lokalizację sauny? Przeważnie osoby bez orientacji lokalizują saunę w dużych, publicznych termach czy hotelach, z rozmiarami na wiele osób. Tak naprawdę sauna nie potrzebuje zbyt wiele miejsca, a nawet może się zmieścić w mieszkaniu w blokach, np. w większym pomieszczeniu sanitarnym. Łazienka do instalacji sauny jest nawet wskazana, gdyż nie ma potrzeby instalować prysznica z zimną wodą. Jeśli masz dom, możesz wybudować pomieszczenie sauny na swojej posesji. W podobnym wypadku powinno się pomyśleć o dostosowaniu prysznica, pod którym chłodzi się rozgrzany w saunie organizm.

Montowanie sauny.

Chociaż sauna kojarzy się z polewaniem wody na rozgrzane kamienie, te nowsze działają na ogrzewanie elektryczne. W związku z tym przed montażem sauny należy sprawdzić stan instalacji , do której zostanie ona podłączona. Oprócz tego do miejsca na saunę powinna zostać podprowadzona woda i kanalizacja, a poza tym układ wentylacji – wytworzy się tu sporo pary wodnej . Jeśli założysz saunę w łazience, o tę instalację musisz zadbać z dużą pieczołowitością.

Wydatki na budowę sauny. Ostateczny koszt budowy sauny pozostaje uzależniony od rodzaju, szczególnie od jej wielkości oraz wydajności energetycznej, jak również od jej osprzętu. Od 4000 do 5000 wyniosą najprostsze sauny do domowego użytku, zatem jest to cenę urządzenia AGD lub RTV średniej klasy. Jak w podobnych sytuacjach, także łaźnie mogą kosztować nawet kilka razy więcej – to przyszły użytkownik powinien zaplanować, ile może wyznaczyć na to urządzenie.

Naprawdę nie trzeba się obawiać inwestycji w saunę

Od tysięcy lat sauna jest cenionym sposobem na odpoczynek ciała i umysłu po dniu wypełnionym zmęczeniem i wieloma wyzwaniami. Trudno tu o konkurencję, gdy chodzi o dostępne i nie ekstremalne recepty na lepszą odporność, oczyszczenie skóry i odetchnięcie pełną piersią. Najlepszą porą na ten typ zabiegu będzie zimniejsza część roku, gdy na dworze ochładza się i brzydka aura ogranicza podjęcie efektywnych działań dla zdrowia. W saunie można rozgrzać komórki i w ten sposób oczyścić z odkładających się zanieczyszczeń. Zimowe sesje w saunie nie tylko odprężą organizm, ale również w pozytywny sposób poprawią sprawność. Jest to bardzo ważne pod naszą szerokością geograficzną, gdzie niewielka emisja światła słonecznego i długi czas po zmroku sprawiają, że człowiek potrzebuje jakiegoś zastrzyku pobudzenia.