sob.. maj 18th, 2024

Czym szybko wysuszyć włosy?

Masz za chwilę znaleźć się w umówionym miejscu, lecz dopiero co umyłaś włosy? W takim przypadku bezcenna jest wiedza na temat dobrych sposobów na błyskawiczne wysuszenie włosów. Tylko nie wpadnij na pomysł, by ustawić suszarkę na maksymalną ciepłotę i nawiew, gdyż właśnie tak można prędko zdemolować fryzurę. Jak warto szybko suszyć włosy? Czy sprawdzą się średnie ręczniki 30×50?.

Błyskawiczne środki na mokre włosy – czy to możliwe?

Kobiety, którym schnięcie włosów zabiera wiele czasu, a mają wyjście w niedługim terminie lub nie cierpią długiego siedzenia z głową na mokro, powinny sprawdzić trochę prostych trików, które zlikwidują ten problem. Są sposoby, by okres efektywnego schnięcia okazał się krótszy nawet o kwadrans. Tak czy inaczej, warto wybierać te środki, które wpłyną destrukcyjnie na stan włosów, gdyż ich błyskawiczne wysuszenie w agresywnych okolicznościach nie jest idealnym rozwiązaniem. Do najpopularniejszych zaliczane są:

Suszarka

Może to i jedna z lepszych metod, lecz wiele osób nie korzysta z ciepła, które ma niejednoznaczny wpływ na jakość fryzury. Jeżeli nie możesz czekać, skup się na suszeniu okolic głowy ciepłym, ale delikatnym nawiewem na wolnych obrotach – końcówki suszą się jeszcze prędzej i tempo schnięcia szybko osiągnie ten sam stan. W ogrzanym pomieszczeniu możesz zostawić zimniejsze powietrze, które osuszy włos niemal w tym samym tempie, lecz z mniejszą szkodą dla stanu włosa. Używaj dobrego sprzętu z jonizatorem i precyzyjną regulacją. W sytuacji podbramkowej skusi cię zapewne gorący nawiew, dlatego na wszelki wypadek najlepiej posiadać spray termoochronny. Nie zapomnij, że finał suszenia powinnaś wykonać chłodnym nawiewem dla wzmocnienia i nabłyszczenia.

Odsączanie włosów z wody

Jedna czynność prócz zastosowania urządzeń mechanicznych, czyli gwałtowne pocieranie ręcznikiem, może szkodzić włosom. Odpowiednie będą niezwykle absorbujące wilgoć ręczniki 30×50 mikrofibrowe. Przed okryciem włosów materiałem, należy je starannie wykręcić niczym bluzkę w czasie przepierki. Warto powtórzyć ten ruch więcej razy, aby odcisnęło się niemal całą wodę. Skuteczne są także ręczniki frotte, jednak u niektórych mogą przyczynić się do stroszenia włosów.

Turban – tradycyjne odciskanie wody

Dopiero w tym momencie można dokładnie zwinąć włosy w turban z ręcznika. Musi on być ułożony wokół głowy, by dodatkowo odebrał wodę i pozbawił jej włosy.

Ciepły ręcznik

Materiał ocieplony na grzejniku skuteczniej odsączy wilgoć i pozwoli włosom jeszcze skuteczniej wyschnąć. Należy tylko pamiętać o tym, żeby nie był za bardzo ogrzany.