śr.. cze 19th, 2024

Postaw na odpowiednie przygotowanie do kąpieli słonecznych

Już niedługo wystartuje okres urlopowy. W czasie upalnych dni ochoczo eksponujemy twarz i resztę ciała na oddziaływanie słońca, aby skóra nabrała pięknego, brązowego koloru. Lepiej jednakże wiedzieć, że do opalania też powinniśmy się odpowiednio przygotować, by rezultaty okazały się jak najlepsze.

Przed kąpielą słoneczną przyda się odrobina peelingu

Wiele osób nie pamięta, iż zanim wyjrzymy na słoneczko najlepiej zastosować pewne czynności, które sprawią, że będziemy wyglądać pięknie. Pierwszym z nich jest zrobienie obowiązkowego oczyszczenia skóry tuż przed zaplanowanym spacerem na plażę. Dlaczego? Trzeba zdecydowanie złuszczyć martwą powłokę z ciała. Sprawi to, że nowo opalenizna będzie równomierna. Wiele daje dobranie poziomu złuszczania do skóry – jeśli wiemy, że jest wrażliwa, powinniśmy uważać z mocą czynności pielęgnacyjnych. Podrażniony organ zbyt gwałtownie odpowie na promienie słoneczne.

Wybieramy skuteczny krem do opalania

Wśród najważniejszych reguł związanych z wyjściem na słońce pamiętamy w pierwszej kolejności stosowanie środków z filtrem. Wystarczy równomiernie rozprowadzić krem na powierzchni całego ciała. Szczególną uwagę skierujmy na ochronę naszej okolicach ust i nosa. Pamiątką po wystawieniu twarzy na słońce bez obowiązkowego kremu będą poparzenia. Zbyt dużo słońca i promieniowania ultrafioletowego może się skończyć przypadkiem choroby nowotworowej. Bardzo ważne jest to, aby powinno sięszczególnie chronić wszytskie zmiany na ciele, takie jak na przykład pieprzyki czy przebarwienia. Opłaca się wziąć pod uwagę także, że zbyt długie opalanie katalizuje tworzenie się na powierzchni wyraźnych zmarszczek, dlatego że skóra staje się pozbawiona wody. Warto używać kremów z maksymalnym faktorem, szczególnie jeśli chodzi o skórę twarzy. Poza tym bardzo nieodporne na promieniowanie UV są maluchy, a ty podczas opieki nad nimi zadbaj też o ich nasmarowanie.

Ręcznik plażowy – jak się nim posłużyć w czasie opalania?

Niełatwo wyobrazić sobie, by ktoś wybrał się na plażę i nie był zaopatrzony w ręcznik plażowy. Możemy go użyć do różnych zastosowań. Tu przychodzi na myśl zagospodarowanie go w charakterze podkładu do plażowego wypoczynku. Ręcznik plażowy przyda się oczywiście także wtedy, gdy będziemy chcieli osuszyć cialo po pluskaniu w wodzie. W przypadku gdy będziesz czuć, że pali zbyt mocno, masz pod ręką osłonę do brzucha, twarzy czy pleców. Dlatego warto zaopatrzyć się w takie ręczniki, które pozwolą nam na szczelne osłonięcie naszej skóry.