czw.. maj 19th, 2022

Wybór ręcznika – o tym trzeba się dowiedzieć

Przy wyborze ręczników decyduje nie tylko wzór czy zestaw barw – bierzemy pod uwagę, czy pasują do wyglądu łazienki albo czy okaże się modnym elementem przy odpoczynku nad wodą. Zdarza się, że nie pamiętamy o funkcjonalności, a więc i o jakości.

Design czy funkcjonalność? Zwróć uwagę na obie opcje

Podczas oceny wartości ręczników sprawdź objętość, chłonięcie wilgoci, okres wysychania i solidne obszycie. Kiedy pochłanianie stoi na pierwszym miejscu, materiał o wartości 500 g na mkw stanowi początek odliczania ekstra chłonności. Ponadnormatywne możliwości pochłaniania wilgoci wykazują dwa materiały: bambus i bawełna. Każdy ma wiele zalet: są przytulne i miękkie, zaś te drugie wykazują właściwości antybakteryjne. Kupując ręcznik koniecznie zwróć uwagę na jakość krawędzi.

Wypróbuj super lekkie ręczniki z błyskawicznym czasem suszenia

Aktualnie rynek oferuje nadzwyczaj komfortowe szybkoschnące ręczniki, użytkowane najczęściej jako ręczniki turystyczne. Przeważnie to rewelacyjna propozycja na plażę, pod namiot czy w innych okolicznościach urlopowych, lecz doskonale sprawdzą się jako wyposażenie łazienki, również zastępując ręczniki dziecięce. Tutaj podczas wyboru najlepiej z góry wiedzieć o wymiarach i przewidywanej roli.

Kluczowe przesłanki podczas zakupu ręczników szybkoschnących

O tych wartościach powinieneś pomyśleć, przymierzając się do nabycia ręczników szybkoschnących:

– ile czasu potrzebują na wyschnięcie,
– jaką chłonność mogą nam zaoferować,
– niewielka waga,
– jaki jest ich koszt w stosunku do funkcji i jakości.

Tekstylia łazienkowe trzeba zamawiać, orientując się na osobiste wymogi. Można też sprawdzić materiał – tutaj możemy wybierać ręczniki z frotte, weluru lub mikrofibry. Ręczniki frottowe są puszyste, miłe, lecz przy okazji sporo ważą, dlatego w drodze okazują się mało funkcjonalne. Z drugiej strony welurowe (rekomendowane do zabrania w drogę) bywają do trzech razy lżejsze, a mimo tego najpowszechniej zachwalane są ręczniki mikrofibrowe. Ostatnie z listy cechuje 6 razy krótszy moment suszenia od bawełny i 3 x mniejsza waga od welurowych. Niesamowicie lekkie, posiadają jednak male niedoskonałości. Wymagają nieco zaangażowania we wchłonięcie wilgoci. Dlatego wycieranie takim ręcznikiem przyniesie dobre rezultaty, jeżeli będziemy go zginać i stopniowo przykładać oraz przytrzymywać w mokrych miejscach. Wiele użytkowników nie wyobraża sobie innego wycierania niż w odsłonie tradycyjnej, dlatego też decyduje się na bardziej puszystą i trochę więcej ważącą odmianę.

Ręczniki o zaawansowanych parametrach nie są tanie, często to będzie powyżej 100 PLN, co także może zniechęcić potencjalnych klientów. Dlatego osoby poszukujące ekonomicznych wariantów decydują się na dzianinę welurową, ponieważ kosztuje do 40 zł, lub w jeszcze niższej cenie wersję z frotte.